Bedobják a diákokat a mélyvízbe: egyetemi oktatás nélkül is lehet valakiből orvos Angliában
Így szeretnék megoldani az egyre aggasztóbb munkaerőhiányt és a magas tandíj miatti nehézségeket.
Így szeretnék megoldani az egyre aggasztóbb munkaerőhiányt és a magas tandíj miatti nehézségeket.
Nyilvánosságra hozta a 2023-as felvételi szabályokat a Semmelweis Egyetem – az orvosi, a fogorvosi és a gyógyszerész szakon maradnak a jelenlegi feltételek, a népszerű ápolás és betegellátás képzésen azonban nem lesz kötelező az emelt szintű érettségi.
Évről évre sok jelentkezőt vonz az egészségügyi terület, az általános orvos szak mellett az ápolás és betegellátás is rendszerint a legnépszerűbb képzések közé kerül. Az ide jelentkezők több terület közül is választhatnak, tanulhatnak dietetikusnak, gyógytornásznak, szülésznőnek, mentőtisztnek, ápolónak, sőt hang-, beszéd- és nyelésterapeutának is.
A felvételi legnépszerűbb képzései idén sem okoztak meglepetést: a legtöbb diákot ebben az évben is a gazdasági és informatikai képzések vonzottak, de népszerű volt a pszichológia és az ápolás és betegellátás szak is. Összegyűjtöttük, mennyit kereshettek végzett hallgatóként az öt legkedveltebb szak diplomájával.
Folytatjuk a népszerű szakok bemutatását. Ezúttal a tavalyi népszerűségi lista 4-6. helyezettjét néztük meg közelebbről.
Kétrészes cikksorozatunkban az elmúlt évek tíz legnépszerűbb alap- és osztatlan képzését mutatjuk be: ezúttal az ápolás és betegellátás, a gazdálkodási és menedzsment, a gépészmérnöki, a jogász, valamint a kereskedelem és marketing szakokat.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.